Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 06 по 12 січня 2021 року

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 06 по 12 січня 2021 року

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 52 755 атак різних видів, що на 31% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість – це мережеві атаки прикладного рівня (97%). Також зафіксовано і заблоковано 30 DDoS-атак, зокрема на вебресурси Офісу Президента України та Держспецзв’язку.

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 5 026 884 підозрілих події, що приблизно на рівні попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб викрадення інформації (39%), мережевого сканування (27%), спроб отримання прав адміністратора (12%), спроб отримання прав користувача (9%) та підозрілого виконувального коду (6%).

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 1 749 кіберінцидентів, що на 44% менше, ніж попереднього тижня.

Переважна більшість опрацьованих інцидентів стосується недержавного сектору (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (99%).

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA <https://cert.gov.ua/>.

Прес-служба Держспецзв’язку

Це цікаво:   Небезпечну для національної безпеки систему автоматичної фільтрації оскаржать у судах

Новини IT » Інтернет » Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 06 по 12 січня 2021 року

Опубліковано


Останні новини IT: