Під час свят кількість кібератак збільшилася на 26%

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації забезпечує кіберзахист державних інформаційних ресурсів. В зоні відповідальності Служби протягом тижня:

Системою захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблоковано 59 922 атаки різних видів, що на 26% більше ніж попереднього тижня. Переважна більшість – мережеві атаки прикладного рівня (97%).
Зафіксовано та заблоковано 4 DDoS-атаки.

Системою виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки на об’єктах моніторингу зафіксовано 76 345 підозрілі події (на 36% менше ніж попереднього тижня):

  • спроб отримання прав користувача – 8%
  • спроб отримання прав адміністратора – 26%
  • порушень корпоративної політики безпеки – 29%
  • виявлення мережевого ШПЗ – 17%
  • застосування нестандартних протоколів – 10%
  • підозрілого виконувального коду – 6%
  • інші – 4%

Урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєстровано та опрацьовано 2 651 кіберінцидентів, що приблизно на рівні попереднього тижня.

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження шкідливого програмного забезпечення – 96%

У разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA.

Це цікаво:    В Україні створюється «троянський кінь» – централізована система автоматичного блокування інтернет-ресурсів

Новини IT » Інтернет » Під час свят кількість кібератак збільшилася на 26%

Опубліковано


Останні новини IT:

Це цікаво:   HP: кіберзлочинці дедалі частіше використовують заражені файли Excel