Як працюють інфрачервоні оптичні прилади в умовах бойових дій

Успіх українського солдата чи спецпризначенця залежить не тільки від навичок, а й від якісного та професійного спорядження. У сьогоднішніх реаліях ключовим інструментом стає прилад нічного бачення (ПНБ).

прилад нічного бачення

Він дозволяє добре орієнтуватися вночі, бачити переміщення противника, які не можна помітити неозброєним оком. Однак досягти поставлених цілей вдасться лише в разі купівлі якісного приладу від перевірених виробників.

Функціональні можливості

Сучасні прилади нічного бачення реагують на світло, яке відбивається від об’єкта. Цим вони відрізняються від тепловізорів, які працюють виключно з тепловим випромінюванням. ПНБ оснащено підсилювачем, який багаторазово збільшує інтенсивність освітлення від зірок, місячного сяйва та інших джерел.

Завдяки цьому в умовах бойових дій він дозволяє виконувати наступні завдання:

  • розбирати та готувати спорядження;
  • відстежувати маневри ворога;
  • керувати транспортними засобами;
  • розміновувати території.

Найголовніше, що з таким приладом солдати можуть здійснювати різні дії непомітно. Не потрібно використовувати додаткові джерела освітлення, які могли б призвести до небажаної уваги зі сторони ворога, виявлення позицій підрозділу.

ПНБ можуть обладнуватися монокулярами, бінокулярами або окулярами. Монокуляри забезпечують гарну видимість об’єктів у темряві на відстані від 300 метрів до кілометра. Бінокуляри мають високу кратність для пошуку цілей чи спостереження за ними. Перевагою окулярів є можливість використання без рук.

Переваги використання ПНБ

Незамінним обладнанням прибор нічного бачення стає для українських розвідувальних, розмінувальних, піхотних та інших підрозділів. Він забезпечує солдатам такі переваги:

  1. Захищеність від яскравого світла. Спалах від прильоту, світло ліхтаря та інші джерела не засліплять бійця й не завадять ефективному використанню пристрою.
  2. Автоматичне регулювання. Сучасні ПНБ оснащено адаптивними системами, які налаштують оптимальний режим роботи залежно від інтенсивності освітлення та інших параметрів.
  3. Виявлення холодних предметів. На відміну від тепловізора, ПНБ допомагає виявляти зброю, розтяжки, карти, що підвищує можливості бійця в нічний час.
  4. Автономна робота. Прилади нічного бачення мають вбудований акумулятор. Це дозволяє брати їх у тривалі вилазки в місця, де не буде доступу до джерел електроенергії.
Це цікаво:   Новий рівень інновацій ринку центрів обробки даних: співпраця NordicEPOD, Eaton та CTS Nordics
прибор нічного бачення

Прилади нічного бачення та тепловізори стали обов’язковими елементами в арсеналі української армії, які використовуються в парі. Вони роблять підрозділи більш ефективними, підвищують безпеку виконання завдань. На ринку представлено сучасні моделі від українських та іноземних виробників. Можна підібрати оптимальний варіант залежно від особливостей застосування.

ПНБ в умовах бойових дій прийде на допомогу виключно у випадках, якщо солдат попередньо ознайомиться з особливостями роботи пристрою. Тому варто пройти навчання перед використанням у важливих місіях.


Новини IT » Технології » Як працюють інфрачервоні оптичні прилади в умовах бойових дій

Опубліковано


Останні новини IT: