10-20 людей щодня. З початку травня працівники SoftServe активно повертаються додому з-за кордону та західних областей

10-20 людей щодня. З початку травня працівники SoftServe активно повертаються додому з-за кордону та західних областей

З початком вторгнення росії в Україну, ІТ-компанія SoftServe релокувала понад 4 тисячі працівників у західні області та за кордон. Однак починаючи з травня, у компанії спостерігають тренд на повернення ІТ-фахівців до звичних локацій — наразі додому повернулися 1082 людини. 

З-за кордону щодня повертається 10-15 людей 

З травня, динаміка повернень людей з-за кордону постійна: згідно зі внутрішньою статистикою компанії, щодоби в Україну повертається по 10-15 людей. 

У травні за межами України перебувало найбільше людей — 1900 співробітників. Відтоді ця цифра почала стабільно зменшуватися, і наразі назад в Україну приїхали вже 314 працівників. За даними опитувань, ще близько 170  планує якнайшвидше повернутися додому. Однак, ми як компанія максимально йдемо назустріч рішенням працівників щодо того, звідки їм працювати. Для тих, хто хоче залишитися за кордоном, ми пропонуємо можливість працевлаштування в локальні філії компанії на рік чи навіть довше у країнах-хабах: Польщі, Румунії, Болгарії та країнах Латинської Америки”, – коментує VP HR SoftServe Катерина Губарєва

Найбільше повертаються до Києва, а з Одеси — виїжджають

Найактивніше працівники SoftServe повертаються до Києва, туди станом на початок червня приїхали понад 400 людей. За останні два тижні кількість працівників, що прибувають до столиці щодня зростає на 15-20 людей. 

“Наші офіси в Києві не зачиняли свої двері для співробітників та їхніх сімей ще з початку війни, та слугували укриттям і місцем роботи. Коли стало відносно безпечно, ми перейшли у звичний режим роботи. Зараз у двох наших офісах працюють коворкінги, куди приходить в середньому 10% співробітників, однак є тренд на зростання. Влітку плануємо запустити сертифікаційний центр та облаштувати паркінг з зарядками для електрокарів”, –  розповідає директорка київського девцентру Олена Лебедєва. 

Це цікаво:   SoftServe розпочинає інтеграцію генеративного ШІ для максимальної продуктивності працівників

Повільніше, але так само зростає кількість людей, які повертаються до Дніпра (+38 людей з квітня) та Харкова (+10 людей з травня). Однак з Одеси, починаючи з травня, виїхало 10 працівників. 

Майже чверть релокованих працівників вже виїхали з найпопулярніших західних локацій

Так само спостерігається тренд на повернення до звичних місць проживання працівників, які змушені були виїхати у західні регіони України. Серед міст, які ІТвці компанії найчастіше обирали для релокації — Львів, Івано-Франківськ та Ужгород. Сумарно з початку війни до цих міст переїхали понад 1100 людей. Наразі майже чверть з них уже виїхала, і цей процес динамічний. Також з Тернополя виїхала майже половина людей, які релокувалися до міста з початку війни. 

Менш активно працівники виїжджають з Вінниці, Хмельницького та Рівного.

Згідно з даними внутрішніх опитувань, станом на зараз 99% працівників зазначають, що перебувають у безпеці. Для порівняння, ще в березні цей показник становив 84%.


Новини IT » IT Бізнес » 10-20 людей щодня. З початку травня працівники SoftServe активно повертаються додому з-за кордону та західних областей

Опубліковано


Останні новини IT: