Дослідження «Київстар»: українські батьки не усвідомлюють загроз інтернету

Національний оператор мобільного зв’язку «Київстар» оголосив результати всеукраїнського соціологічного дослідження «Знання та відношення українців до питання безпеки дітей в інтернеті». Дослідження проведено Інститутом соціології НАН України в рамках соціальної програми «Київстар» «Безпека дітей в мобільному інтернеті».

Дослідження проводилося в період із серпня по вересень 2009 року в 11 містах всіх регіонів України та містило в собі кількісне і якісне опитування дітей та дорослих. В рамках дослідження було опитано понад 1200 респондентів. Отримані дані насторожують: переважна більшість вчителів, дітей і їхніх батьків не поінформовані про потенційні ризики для дітей в інтернеті та про те, як їх уникнути.


Так, понад 28% опитаних дітей готові переслати свої фотографії незнайомцям у Мережі. 17% без коливань погоджуються повідомити інформацію про себе та свою родину – місце проживання, професія й графік роботи батьків, наявність у будинку коштовних речей тощо. Про те, для чого стороннім може знадобитися така інформація, діти, як правило, не замислюються.
22% дітей періодично потрапляють на сайти для дорослих. 28% дітей, побачивши в інтернеті рекламу алкоголю або тютюну, хоч раз спробували їх купити, а 11% – намагалися купити наркотики.


Близько 14% опитаних час від часу відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх і лише деякі звертають увагу на вартість такої опції.
При цьому 87% батьків вважають, що саме вони повинні навчати дітей правилам безпечного користування мобільним інтернетом. Проте лише у 18% випадків дорослі перевіряють, які сайти відвідувала дитина.


Заступник директора «Центру соціальних експертиз» ІС НАН України Гульбаршин ЧЕПУРКО:


«Як показали дослідження, батьки та вчителі найчастіше не орієнтуються ані в інтернеті, ані в питаннях потенційних онлайн-ризиків для дітей, а виходить, не можуть вести з дітьми повноцінну профілактичну роботу. Більшість, 76% батьків, навіть не цікавляться, які сайти відвідує їхня дитина. А оскільки інтернетом діти в основному користуються самостійно, контроль з боку батьків – мінімальний і обмежується, хіба що сумою грошей на поповнення рахунку».

Це цікаво:   Чому комплексна мережева кібербезпека є необхідною для критично важливої енергетичної інфраструктури?

Керівник департаменту з корпоративних зв'язків «Київстар» Жанна РЕВНОВА:


«Інтернет – універсальний ресурс для спілкування, навчання, розвитку, розваг. Дослідження показали – у сучасних дітей вже сформувалася культура, переважно, базована на спілкуванні в інтернеті. При цьому, не маючи життєвого досвіду дорослих, діти часто не помічають онлайн-загроз. Тому «Київстар», як відповідальний інтернет-провайдер, проводить комплексну соціальну програму «Безпека дітей в мобільному інтернеті». Ми відмовилися від розміщення на власних ресурсах контенту, небезпечного для дітей – так званого «дорослого» контенту, контенту з рекламою тютюну й алкоголю, співпрацюємо з МВС по протидії поширенню незаконного контенту в Мережі. Наша мета – підняти тему безпеки дітей в Мережі в суспільстві, пояснити дітям, батькам та вчителям можливі ризики, стимулювати їх до навчання правильному й безпечному користуванню інтернетом. Ми впевнені, що спільними зусиллями ми зможемо зробити інтернет безпечною територією для наших дітей».


Також в рамках програми «Безпека дітей в мобільному інтернеті» «Київстар»:
• Будучи учасником Коаліції за безпеку дітей в інтернеті, підготував та запустив wap-версію освітнього порталу «Онляндія»: wap.onlandia.kyivstar.ua;
• Разом із Всеукраїнською рекламною коаліцією провів конкурс ідей для соціальної реклами по темі, що буде запущена до кінця 2009 р.;
• Розробив та запустив інтернет-розділ: online-bezpeka.kyivstar.ua. Тут зібрана вся інформація про програму, а також рекомендації та тести для батьків та дітей, що допоможуть визначити наявність проблеми в родині та вирішити її.


Новини IT » Інтернет » Дослідження «Київстар»: українські батьки не усвідомлюють загроз інтернету

Опубліковано


Останні новини IT: