Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 20 по 26 січня 2021 року

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 20 по 26 січня 2021 року

Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала 48 219 різних видів атак, що приблизно на рівні попереднього тижня. 

Переважна більшість – це мережеві атаки прикладного рівня (97%). Також зафіксовано і заблоковано 13 DDoS-атак. Переважна більшість на вебресурси Офісу Президента України та НАБУ.

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної інфраструктури на об’єктах моніторингу зафіксувала 4 365 139 підозрілих події, що на 8% менше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість зафіксованих підозрілих подій стосується спроб отримання пррав користувача (25%), мережевого сканування (23%), спроб викрадення інформації (20%),  спроб отримання прав адміністратора (19%) 

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA у цей період зареєструвала та опрацювала 3 368 кіберінцидентів, що на 69% більше, ніж попереднього тижня.

Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить доменній зоні UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується розповсюдження ШПЗ (97%) та фішингу (2%).

Держспецзв’язку звертається до всіх: в разі будь-яких кіберінцидентів, кібератак або підозрілих дій щодо інформаційно-телекомунікаційних систем просимо інформувати урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA <https://cert.gov.ua/>.

Прес-служба Держспецзв’язку

Це цікаво:   Монополізація телеком-ринку відкладається

Новини IT » Інтернет » Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту державних інформаційних ресурсів за період з 20 по 26 січня 2021 року

Опубліковано


Останні новини IT: