ІнАУ вбачає в законопроекті 3196-д Про СБУ порушення прав громадян і невідповідність європейському регламенту

ІнАУ направила листа головам парламентських комітетів: Лист № 130/1-5 від 17.11.2020 ВРУ щодо пропозицій до законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України (№ 3196-д від 26.10.2020).

Лист містить зауваження до Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про Службу безпеки України” щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України №3196-д від 26.10.2020.

ІнАУ вважає, що законопроект безпідставно розширює повноваження СБУ, зокрема він встановлює:

  • можливість без рішення суду отримання інформації про персональні дані громадян та про зміст телекомунікаційних послуг (фактично про зміст повідомлень громадян);
  • встановлення не законом, а підрозділом СБУ умов отримання технологічної інформації;
  • покладання на операторів, провайдерів телекомунікацій не властивих для них функцій в сфері технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації;
  • розширене трактування ряду положень: терміни «тощо», «Інше» створюють умови неоднозначності та зловживань при трактуванні норм закону.

Раніше ІнАУ направляла листи до попередніх версій законопроектів про СБУ (див. листи ІнАУ до законопроекту №3080 та до законопроекту № 3196), але вони не були враховані при опрацюванні законопроекту № 3196-д.

ІнАУ звертається до парламенту з закликом доопрацювати зазначені норми законопроекту № 3196-д, які не лише порушують конституційні права громадян, але й суперечать Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2016/679 від 27 квітня 2016 року про захист фізичних осіб у зв’язку з опрацюванням персональних даних і про вільний рух таких даних, який застосовується з травня 2018 року.

Парламент планує розгляд законопроекту № 3196-д у першому читанні на пленарному засіданні 19 листопада.

Це цікаво:   4 типових помилки кандидата під час співбесіди

Новини IT » Інтерв’ю » ІнАУ вбачає в законопроекті 3196-д Про СБУ порушення прав громадян і невідповідність європейському регламенту

Опубліковано


Останні новини IT: