SoftServe безкоштовно створив платформу, що допомагає покращити життя молоді в українських містах

SoftServe безкоштовно створив платформу, що допомагає покращити життя молоді в українських містах

Компанія SoftServe безкоштовно створила новий сайт Індексу благополуччя молоді, де проводяться соціологічні опитування для покращення якості життя молоді у містах України. Проєкт реалізували волонтери компанії в межах ініціативи OpenTech на запит UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Індекс благополуччя молоді — це інструмент, розроблений UNFPA Ukraine спільно з Інститутом демографії та соціологічних досліджень НАН України імені М.Птухи, який дозволяє швидко та зручно досліджувати стан молоді та на базі отриманих даних вдосконалювати молодіжну політику. Опитування охоплює основні сфери життя у місті: освіту, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному та громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, а також безпеку та захищеність. 

Минулого року завдяки опитуванню у Кременчуці вдалося виявити проблему з безпекою — молодь не почувалася захищеною у місті. З допомогою ІБМ міська влада побачила цю прогалину та запустила соціальний проєкт «Безпечне місто», на які отримала від держави 13 мільйонів гривень. За ці кошти закупили камери відеоспостереження, налаштували моніторинг, а також покращили освітлення у багатьох районах. 

«Для молодих людей — це дуже унікальна можливість мати прямий діалог з місцевою владою та надавати зворотний зв’язок, на основі якого влада може ухвалювати рішення відповідно до потреб молоді. Завдяки тому, що ми отримали зовсім нову платформу з покращеним функціоналом, міста почали активніше виявляти до неї інтерес. В середині року ми отримали 33 заявки від нових міст, які до цього ще не користувалися платформою. Серед них — Чернівці, Хмельницький, Ковель, Фастів, Сміла та інші. Раніше ІБМ був доступний лише для міст з населенням понад 250 тисяч людей, але зараз до платформи можуть підключитися менші муніципалітети», – розповіла радниця з питань молоді та ВІЛ в UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Людмила Шевцова.

Волонтери SoftServe створили повністю нову платформу Індексу благополуччя молоді. Зокрема, полегшили функціонал для підключення нових міст та додали можливість проводити додаткові опитування. Також на платформі з’явився розділ  «Банк Ідей», де можна пройти безкоштовний курс та за результатами контрольного тесту подати на ґрант власний проєкт і отримати фінансування.

Це цікаво:   SoftServe приєднується до спільноти “Бізнес без бар’єрів”, об’єднаної навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської

«Наше завдання було розробити нову платформу, де молодь зможе зручно та швидко проходити опитування. Команда волонтерів SoftServe працювала над проєктом десь пів року, ми значно покращили функціонал для підключення нових міст і додали нові можливості. Сподіваємося, що це дасть поштовх іншим громадам підключатися до платформи, проводити опитування  та на їхній основі розробляти дружню до молоді політику», – коментує Cluster Lead at CoE Solutions Ігор Касянчук.

Опитування молоді проводять UNFPA та Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України. Станом на минулий рік до платформи було підключено 11 міст, зокрема Кременчук, Львів, Миколаїв, Київ, Мелітополь, Одеса та інші. 

Про OpenTech

OpenTech — це платформа, ініційована та створена працівниками SoftServe, аби допомагати соціально важливим проєктам з технологічними рішеннями. Її запустили  у березні 2021, і станом на кінець року успішно реалізували вже 16 pro-bono проєктів для України, Болгарії та США. Серед них — сайт FightCovid-19, який налагоджує координацію між лікарнями і донорами у Львівській області, сервіс для відстеження натовпу в обраних місцях Crowdfree, краудфандингова платформа на підтримку побудови Музею Голодомору «Зерна правди» та інші.

Партнерами та ініціаторами проєктів були Міністерство охорони здоров’я України, UNICEF Україна, Rakuten Viber, Український культурний фонд, Ukraїner, Пласт, Україна без сміття та інші.

Про компанію 

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 12 000 співробітників працюють у 38 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США). Розробницькі центри компанії знаходяться у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Софії (Болгарія) та Вроцлаві, Білостоку, Глівіце та Варшаві (Польща).  

Це цікаво:   Українці в Кремнієвій Долині

Компанія працює над понад 900 активними проєктами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.


Новини IT » IT Бізнес » SoftServe безкоштовно створив платформу, що допомагає покращити життя молоді в українських містах

Опубліковано


Останні новини IT: